Światowy Dzień Robienia Kartek

Tak, tak, tak – jest takie święto!

Światowy Dzień Robienia Kartek (World Cardmaking Day) to coroczna uroczystość, która w 2017 roku przypada 7 października. Jest to święto wszystkich twórców, który ręcznie wykonują kartki okolicznościowe. Święto osób, które wkładają swoją pasję i serce, aby sprawiać uśmiech na twarzach innych ludzi.

Magazyn Paper Craft ogłosił każdą pierwszą sobotę października Dniem Robienia Kartek. Święto pierwszy raz obchodzono w 2006r. Dzień ten ma zachęcić twórcze osoby do działania i kreatywności, do rozwijania swoich talentów i zdolności.  Pierwsze kartki i liściki z życzeniami pojawiły się w już w czasach antycznych, a do Europy dotarły ok. 1400r. i do dziś są pięknymi dodatkami do prezentów. Szczere życzenia lub słowa w niezwykłej oprawie, jaką jest własnoręcznie wykonana kartka, nawet po wielu latach przywołują piękne wspomnienia i wywołują emocje oraz uśmiech.

Ja świętować taki dzień? To bardzo proste – zrób kilka kartek dla swoich najbliższych i sprezentuj je im przy najbliższej okazji lub zorganizuj kreatywne przyjęcie i zaproś na nie przyjaciół. Zachęć innych do tworzenia. Pochwal się swoimi pracami i świętuj z innymi twórcami na portalach społecznościowych używając hashtagu #WorldCardMakingDay

Wszystkim, którzy dziś świętują ze mną, życzę niekończącej się weny twórczej, kreatywności, radości z tworzenia i wielu, wielu pomysłów na jeszcze piękniejsze kartki! 

Szczęśliwego Dnia Robienia Kartek!!!

 

Światowy Dzień Robienia Kartek was last modified: Listopad 16th, 2017 by Katarzyna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *